O nábytku

KVALITNÍ A DOBRÁ ZDRAVOTNÍ MATRACE JE ZÁKLAD ZDRAVÉHO SPÁNKU

Titulek tohoto článku správně napovídá, co je hlavním základem pro regeneraci celého těla po dlouhém a náročném dni.

Staré pořekadlo zní: „jak si kdo ustele, tak  si lehne“. A proto při výběru nové matrace, by člověk měl dbát nejen na složení materiálů, ale i na podklad, na kterém bude matrace ležet. Při výběru správné matrace je totiž důležité zda bude na pevné podložce nebo na nekterém z typů roštů, ať už na pevném či polohovacím. Záleží také na výšce matrace, její tuhosti a především pro koho matrace bude určena. Na trhu je na výběr velké množství druhů matrací a mnohdy zákazník tápe,  kterou matraci pro sebe právě zvolit. Zde je pár tipů, jak matraci správně vybrat.

Pro malé děti, do cca 10 let, není potřeba kupovat matrace, které se skládají z několika zón. Dítě není tak velké, aby zónování mělo správný efekt jak pro jeho růst, tak i správnou oporu jeho páteře. Výborné jsou matrace sendvičové, které se skládají z více druhů pěn či přírodních kokosových desek.

Pro dorost jsou určeny matrace, které se dokonale odvětrávají, případně mají masážní efekt a jsou složeny z tužších materiálů. Dokonalá matrace pro dospívajícího člověka. by se měla skládat ze studené pěny, 3D vlákna a nějakého přírodního materiálu, jako je kokosové vlákno nebo latexové pěny. Doporučit lze také čistě latexové matrace, které splňují všechny nároky na zdravý spánek. Je možné užívat matrace rozdělené podle zón, které zaručí mladému tělu patřičnou oporu a odpočinek.

Pro dospělé jsou určeny všechny druhy matrací, zmínit za všechny můžeme například matrace pěnové. Aby matrace dlouho splňovala ortopedické vlastnosti, je potřeba mít předem na paměti, na jakém podkladu bude matrace uložena. Pokud zákazník zvolí špatný podklad pro matraci, očekávaný odpočinek a úleva se nikdy nedostaví. I správně zvolená tuhost a především nosnost, patří mezi klíčové vlastnosti matrace, která Vám zaručí kvalitní spánek.

Pro seniory jsou určeny matrace s vyšší výškou, která usnadňuje lepší vstávání z lůžka. Oblíbené jsou především taštičkové a pružinové matrace, které jsou pro dokonalé odvětrávání určeny i na pevné podložky.

Mějte také na paměti, že solidní prodejce matrací Vám nabídne nejen kvalitní zboží a servis, ale také profesionální pomoc při výběru matrace vhodné právě pro Vás. Toto platí jak pro kamenné prodejny, tak hlavně pro e-shopy, kde je ochota komunikovat se zákazníkem často na nízké úrovni a to vede k tomu, že si snadno vyberete nesprávně. Proto se při nákupu nebojte zeptat na vše co Vás zajímá a trvejte na tom, že máte právo na individuální přístup.